Jak vybrat dobrou stěhovací firmu a nenaletět

S množstvím stěhovacích firem, které jsou aktuálně k dispozici, obvykle vše probíhá v naprostém pořádku, ale i tak můžete narazit na pár pochybných, kterým je lépe se vyvarovat.

Tady je několik způsobů, jak si při stěhování najmout profesionály a nenaletět podvodníkům, nebo pochybné stěhovací firmě.

Pokud nebudete při stěhování mějte inventář všech věcí

Je dobré mít potvrzení ve formě seznamu o předmětech, které mají být přestěhovány, zejména pokud se samotného stěhování neúčastníte.

Neplaťte velké zálohy

Solidní stěhovací firma, nebude požadovat velkou částku v hotovosti, jako zálohu, před stěhováním. Nejlépe je zaplatit až po samotném stěhování. Pokud platíte, trvejte na platbě kartou, abyste měli alespoň nějakou ochranu, před podvodem.

Zjistěte si reference

Buďto se můžete obrátit na své známé a nechat si doporučit spolehlivou stěhovací firmu, nebo si udělejte malý průzkum na internetu.

Poptejte se na všechny možné poplatky

Které mohou být spojené se stěhováním, obzvláště pokud jde o ústní dohodu. Dobrá stěhovací firma Vám vše ráda vysvětlí. Vyhnete se tak nemilému překvapení při platbě, kdy by mohla být výsledná částka úplně jiná, než ta na kterou jste byli “domluvení”.

Nepodepisujte prázdnou smlouvu o stěhovacích službách

Tento bod souvisí s bodem předchozím, snažte se detailně informovat o všech zahrnutých poplatcích a vysvětlit své představi zástupci firmy, například pokud se stěhujete do desátého patra a rádi byste si nechali přestěhovat vybavení přímo do bytu.

Ptejte se na pojištění

Renomovaná stěhovací firma má své pojištění, můžete se také zeptat na jaké případy se ono pojištění vztahuje a jaké jsou případné výluky. Domluvte se na podmínkách reklamace. Pro případy reklamace je obvykle nutné, aby stěhovací firma zároveň věci zabalila, nebo měla jejich inventář a předem schválenou hodnotu jednotlivých položek.

Dejte na svůj pocit

Pokud se s Vámi zástupce firmy, kterou jste si vybrali nebude chtít vybavovat a bude pospíchat na domluvení termínu stěhování, něco je špatně. Všichni jsme lidé, proto může být ve spěchu, každopádně lépe uděláte, když dáte na svůj vlastní pocit a domluvíte se na dalším telefonátu, nebo se poohlédnete jinde.

krabice která je zalepována izolepou

Chcete poradit se stěhováním, nebo si domluvit termín?